Kalkulator transportowy

Jak wojna na Ukrainie wpłynęła na funkcjonowanie współczesnego szlaku jedwabnego?

Jak sankcje nałożone na Rosję i Białoruś wpływają na transport kolejowy z Chin i innych krajów Azji?

Rosja i Białoruś są państwami tranzytowymi dla Nowego Jedwabnego Szlaku i obecnie nie ma informacji o problemach na granicach, ani w tranzycie. Odprawy celne w Agencji Celnej w Małaszewiczach przebiegają bez zakłóceń. Na Rosyjskie Koleje zostały nałożone sankcje, ale dotyczą one wyłącznie kwestii finansowych. 

Gdzie szukać aktualnych informacji na temat sankcji?

W razie wątpliwości i pytań zapraszamy do kontaktu z nami, postaramy się wszystko wyjaśnić i zdobędziemy potrzebne informacje.

Co może być alternatywą dla transportu kolejowego z Azji?

Dotychczas najpopularniejszą alternatywą dla transportu kolejowego był transport morski. Niestety obecnie statki z Chin mogą przybywać do portów w Europie nawet z ponad 40-dniowym opóźnieniem, co znacznie podnosi cenę tego rodzaju transportu. Naszym zdaniem, obecnie transport kolejowy jest najbardziej korzystnym sposobem transportu pod względem stosunku ceny do czasu wysyłki.

Co robić, gdy ładunek zostanie zatrzymany na terenie Rosji lub Białorusi?

Standardowe ubezpieczenia ładunków pokrywają koszty poniesione w takiej sytuacji. Jeśli chcesz jednak się upewnić, lub zapytać o dodatkowe kwestie związane z tym tematem - zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania. 

Jakie są nasze aktualne stawki na transport z Chin i Rosji do Europy?

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą mailową, przez telefon lub poprzez formularz kontaktowy w celu ustalenia szczegółów.

viron